Gdzie najkorzystniejszy kredyt na mieszkanie w Katowicach?

najlepszy kredytNa zakup mieszkania z rynku pierwotnego stać mało kogo. W wielu przypadkach niestety z podobną sytuacją mamy miejsce, kiedy mowa o zakupie mieszkania na rynku wtórnym. W tej sytuacji prochu nie wymyślimy i większość z nas bierze po prostu jak najkorzystniejszy kredyt na mieszkanie. Co jednak oznacza sformułowanie „magiczny kredyt”?

Jak dobiera się najkorzystniejszy kredyt

Zdecydowanie w tej kwestii nie ma miejsca na sentymenty. Musimy po prostu dobrać kredyt odpowiedni do naszych finansowych możliwości, rozłożony na odpowiedni okres czasu. W większości przypadków będzie to oczywiście maksymalnie jak najdłuższy kredyt. Oznacza to związanie się umową z bankiem na około 30 lat. Dlatego właśnie musimy być szczególnie uważni biorąc kredyt.

W Katowicach funkcjonuje mnóstwo banków, oraz instytucji gotowych po okazaniu przez nas dokumentów udzielić nam takiego kredytu. Warto się im przyjrzeć i nie podejmować zbyt szybkiej decyzji. Aby jednak mieć pełen ogląd należy oczywiście przejrzeć jak najwięcej ofert, a najlepiej umówić się na rozmowę twarzą w twarz z doradcą kredytowym danego banku.

Oto przykładowa lista miejsc, gdzie można iść po kredyt na mieszkanie w Katowicach

1. Alior Bank – ul. Warszawska 3

– W Aliorze jak zwykle czeka na nas fachowa obsługa, oraz doradztwo na wysokim poziomie. Bank ten stosuje stosunkowo mało kruczkó w umowach, oraz przedstawia sprawy dość jasno.

2. PKO Bank Polski – ul. Chorzowska 6

– PKO od lat świadczy usługi kredytowe na najwyższym poziomie. Dodatkowo mamy pewność, że biorąc kredyt w rodzimym banku nie narazimy się na ewentualne problemy w sytuacji, kiedy bank będzie miał problemy.

3. ING Bank Śląski – ul. Sokolska 34

– W ING uzyskamy również mnóstwo informacji na temat naszych zdolności kredytowych niezwykle szybko. Do tego fachowa obsługa, chwalona od lat przez swoich klientów gwarantuje nam wysoki standard obsługi. Dodatkowym plusem jest błyskawiczne wykonywanie symulacji i decyzje kredytowe w mgnieniu oka.

W każdym przypadku idąc na rozmowę z doradcą kredytowym, pamiętajmy by mieć ze sobą wszystkie niezbędne dokumenty. W szczególności zabrać powinniśmy wszelkie zaświadczenia o zarobkach naszych, oraz ewentualnie partnera/ki życiowej.